Zmiany na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych

Wiadomości
fot. nadesłane

Od dzisiaj, czyli od 2 kwietnia, nad przyciskami przy przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych zaczęły pojawiać się naklejki informacyjne. Toruńscy drogowcy ostrzegają, aby nie dotykać przycisków bezpośrednio dłonią.

Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa epidemicznego niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Nad przyciskami na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych pojawiły się instrukcje, aby dotykać ich tylko przez rękawiczkę lub łokciem. Nie powinno się dotykać takich przycisków gołą dłonią, ponieważ zwiększa to ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa. Takie ostrzeżenia pojawią się przy pojedynczych przejściach dla pieszych, gdzie ruch jest niewielki. Do tej pory rozwiązanie zostało wprowadzone m.in. na przejściach: Legionów- św. Faustyny, Wielki Rów-Kozacka, Łódzka-Zdrojowa, Łódzka-Okólna czy Merinotex-Broniewskiego.

Obecnie jesteśmy w trakcie dystrybuowania naklejek z informacją. Pojawią się one w 127 lokalizacjach w ciągu najbliższych dni – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. 

Na dużych skrzyżowaniach przyciski zostaną całkowicie wyłączone, a sygnalizacja będzie przeprogramowana tak, aby działała stale. Informacje o tym również pojawią się w formie naklejek nad przyciskami. Zielone światło zapala się już automatycznie m.in. na placu Teatralnym, placu NOTu, Grudziądzkiej i Lubickiej.

fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *