Zmiany na Szosie Chełmińskiej. Nie będzie zwężenia w okolicy skrzyżowania z Jelenią

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że z Szosy Chełmińskiej zniknie zwężenie w okolicy skrzyżowania z ul. Jelenią. Rozwiązanie wprowadzono próbnie w marcu, nie zostało jednak ono zaakceptowane przez kierowców.

Zwężenie wprowadzono w celu ograniczenia prędkości w tym miejscu. Testowano je od marca. Mieszkańcy i kierowcy uznali jednak, że zwężenie jezdni znacząco spowalniało ruch na Szosie Chełmińskiej. Z opiniami mieszkańców Torunia zapoznała się Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działająca przy Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Jej przewodniczący Marcin Kowallek, wyjaśnia, że obserwacje były prowadzone od momentu wprowadzenia tego rozwiązania. Od tego czasu zarówno do MZD jak i do Komisji wpływały krytyczne uwagi.

Rzeczywiście bliskie sąsiedztwo sygnalizacji świetlnych w tym rejonie powodowało, że kierowcy dość szybko stawali na prawym pasie, co powodowało spowolnienie ruchu w kierunku miasta. Bywało, że kolejka aut wydłużała się aż do ul. Kwiatowej. Do takich sytuacji dochodziło w porannym szczycie- mówi Kowallek.

Zwężenie zniknie w najbliższych dniach. Na Szosie Chełmińskiej na odcinku od Polnej w obu kierunkach zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h. Z przejścia dla pieszych zlokalizowanego w rejonie salonu samochodowego zniknie także przejazd dla rowerzystów. ]

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *