Zmiany na ul. Lubej i Słodkiej. Prace potrwają do końca lipca

Box2 Wiadomości
Fot. MZD

Do końca lipca zakończyć się mają prace na ulicach Luba i Słodka na osiedlu Bielawy-Grębocin. Ich koszt to prawie 900 tys. zł.

Ulica Słodka przebudowana zostanie na odcinku od ul. Czekoladowej do Lubej. W ramach prac wykonana zostanie pieszo-jezdnia z kostki betonowej. Drogowcy ustawią oświetlenie i zamontują progi zwalniające.

Ulica Luba zmieni się na odcinku od ul. Olsztyńskiej w kierunku zachodnim. Zakres prac będzie tu identyczny, jak w przypadku zmian na ul. Słodkiej.

 – Zanim rozpoczną się prace, wykonane zostaną wpusty deszczowe w celu prawidłowego odwodnienia ulic – tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W obu przypadkach, dla wzmocnienia nawierzchni, zostanie zastosowana geotkanina separacyjna. Dopiero na niej zbudowane zostaną kolejne warstwy ulic.

1 thought on “Zmiany na ul. Lubej i Słodkiej. Prace potrwają do końca lipca

  1. Po pierwsze to tylko osiedle Bielawy a nie Grębocin. Po drugie nie wiem kto projektuje te przebudowy ale są beznadziejne, mało miejsca, mało funkcjonalnie. Po trzecie to kiedy wkońcu ul. Czekoladowa i Olsztyńska będzie po remoncie, wstyd.. Zapraszam rządzącą inteligencję żeby zobaczyła jak to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *