Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta. Mieszkańcy załatwią więcej spraw osobiście

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 1 czerwca zakres spraw, załatwianych bezpośrednio w Urzędzie Miasta, ulegnie zwiększeniu. Zmiany wprowadzone zostaną m.in. w Wydziale Spraw Administracyjnych, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Wydziale Architektury i Budownictwa. Wracają także bezpośrednie porady konsumenckie.

Już od najbliższego poniedziałku mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych efektów luzowania obostrzeń. Miejski Rzecznik Konsumentów zacznie udzielać bezpośrednich porad konsumenckich w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta przy ul. Wały gen. Sikorskiego. Osobiście będzie można także złożyć u niego wniosek o udzielenie pomocy prawnej.

W Wydziale Spraw Administracyjnych osobiście od poniedziałku będzie można załatwiać sprawy, związane z wydawaniem zaświadczeń o prawie do głosowania, przyjmowaniem wniosków o udzielanie pełnomocnictwa oraz obsługą postępowań meldunkowych i postępowań w sprawach obronnych. W Urzędzie Stanu Cywilnego zakres spraw możliwych do załatwienia osobiście rozszerzono o sprawy, związane ze zmianą imienia lub nazwiska. Natomiast na Wydziale Architektury i Budownictwa od 6 czerwca będzie można bezpośrednio załatwić takie sprawy, jak m.in. pozwolenia na budowy, warunki zabudowy, pozwolenia na rozbiórkę, zezwolenia na realizację inwestycji drogowych.

Urząd Miasta przypomina jednocześnie, że ruchem interesantów nadal będą kierować pracownicy. W dalszym ciągu odbywać się będzie ewidencja interesantów, mierzenie temperatury i przekazywanie środków ochrony osobistej. We wszystkich miejscach nadal obowiązuje również zasada wcześniejszego umówienia się na konkretny dzień i godzinę.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *