Zmiany w komunikacji miejskiej od lutego. Więcej przystanków na żądanie

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Od piątku (1 lutego) wejdą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Zostanie wprowadzony dodatkowy kurs linii nr 30 i pojawią się kolejne przystanki na żądanie w Kaszczorku i Złotorii.

Dodatkowy kurs autobusu linii nr 30 z pętli “Nad Strugą” zostanie wprowadzony o godz. 4.35 w niedziele i święta.

Część postojów autobusowych w Kaszczorku i Złotorii będzie od lutego funkcjonować jako przystanki na żądanie.

– Wprowadzenie przystanków na żądanie ma celu wyeliminowanie niepotrzebnego zatrzymywania się na przystankach, z których nie zawsze korzystają pasażerowie – tłumaczy Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Tym samym unika się zbędnego hamowania i ruszania autobusów, co wpływa na skrócenie czasu podróży komunikacją miejską.

W Kaszczorku będą to przystanki: “Księżycowa” (przy skrzyżowaniu ul. Turystycznej, “Dyngusowa” (przy ul. Dożynkowej), “Kogucia” (przy ul. Turystycznej), “Drwęca” (przy ul. Turystycznej). W Złotorii zaś: “Pomorska” (przy ul. Toruńskiej), “Toruńska”, “Lipowa”, “Złotoria” (dawna pętla).

Przypominamy, że pasażer zamierzający wysiąść na przystanku oznaczonym na żądanie, powinien o tym uprzedzić poprzez naciśnięcie przycisku „STOP” lub słownie poinformować kierującego pojazdem, a osoba zamierzająca wsiąść na takim przystanku winna zasygnalizować zamiar w widoczny dla kierującego pojazdem sposób, dając znak podniesioną ręką. Wskazane czynności winny być dokonane z odpowiednim wyprzedzeniem, w sposób umożliwiający bezpieczne zatrzymanie pojazdu na przystanku – przypomina MZK.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *