Zmiany w MZK. Dublowane kursy, kontrola liczby pasażerów, likwidacja linii nr 8

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia z 24 marca wprowadziło dodatkowe ograniczenia w życiu publicznym. Wyjścia z domu zostały ograniczone do minimum, wprowadzono także obowiązek limitowania pasażerów w środkach komunikacji publicznej. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu musiał przystosować się do tych zmian.

Od 25 marca do 11 kwietnia ilość pasażerów, podróżujących komunikacją miejską, nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących. Od 26 marca kontrolerzy biletów będą sprawdzali ilość pasażerów. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej ilości osób w pojeździe kontrolerzy mogą wstrzymać odjazd autobusu lub tramwaju z przystanku do momentu osiągnięcia dopuszczalnej liczby pasażerów.

Dodatkowe, dublowane kursy w godzinach 5.00-7.30 dołożono na liniach 10, 11, 30 i 34. Łącznie na dowozie do pracy w godzinach porannych wykonywanych jest 22 kursy. Od 26 marca zostanie także wprowadzony dodatkowy kurs  o godzinie 6.15. na linii nr 35 z Lubicza. Dublowane kursy wprowadzono także w godzinach popołudniowych (od 14.00 do 16.00) na liniach nr 10, 11 i 34.

Od dzisiaj zmiany nastąpią także na linii nr 32. Autobusy średnie zostaną zastąpione autobusami dużymi. Zmieni się także trasa przejazdu tej linii. Autobusy pojadą z pętli Pawia, bez wjeżdżania w Osiedle Wrzosy I, przez ul. Szosa Chełmińska, aż do ul. Żwirki i Wigury, omijając przystanek Jesienna/Bartkiewiczówny). Od przystanku Szpital Bielany pojadą dalej ul. św. Józefa. Reszta trasy pozostaje bez zmian.

Od soboty 28 marca zostanie zlikwidowana linia tramwajowa nr 8. Do tej pory jeździła ona na trasie od pl. Rapackiego do Motoareny, ale nie cieszyła się dużą popularnością. W godzinach szczytu jednym kursem podróżowało zaledwie dwóch, trzech pasażerów. Likwidacja linii pozwoli efektywniej wykorzystać tabor tramwajowy. Przypominamy, że od wczoraj wszystkie tramwaje i autobusy kursują w dni robocze według feryjnego rozkładu jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *