Zmiany w MZK. Ograniczenia kursów, zawieszenie dwóch linii

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 1 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Toruniu. Oferta przewozowa zostanie zmniejszona. Chodzi o linie autobusowe nr 13, 18 i 22.

Planowane zmiany są odpowiedzią na zmniejszenie liczby pasażerów z powodu pandemii COVID-19 i tym samym samym uszczuplenie wpływów z biletów. Zmniejszenie oferty przewozowej ma być sposobem na wypracowanie oszczędności, rekompensujących straty ze zmniejszonych opłat za przejazdy. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze w teorii mają zostać skierowane na przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID 19. 

Ograniczona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 13. Zawieszone zostaną także dwie linie autobusowe. Chodzi o linię nr 18 na trasie Port Drzewny – Wrzosy I oraz linię nr 22 na trasie Na Skarpie – Dworzec Główny. Dobre wiadomości są takie, że wydłużona zostanie linia nr 40 z placu Skalskiego do pętli przy Porcie Drzewnym.

MZK Toruń zapewnia, że ograniczenie liczby kursów motywowane jest potrzebą dostosowania podaży do popytu i nie wpłynie w sposób istotny na komfort podróżowania. Co mają zrobić pasażerowie linii, których zabraknie w ofercie? Skorzystać z połączeń alternatywnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *