Zmiany w SPP. Opłaty za parkowanie skontroluje… samochód

Box2 Wiadomości

Już od najbliższego poniedziałku 10 maja toruński MZD rozpocznie pilotażowy program e-kontroli płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania. System będzie opierać się na specjalnym urządzeniu, w które wyposażone zostanie auto do kontrolowania.

City Scanner od najbliższego poniedziałku pojawi się w okolicach Stref Płatnego Parkowania w Toruniu. Będą go wykorzystywać kontrolerzy, którzy zdalnie sprawdzą, czy opłata za postój została wniesiona. W jaki sposób? Samochód zostanie wyposażony w specjalne urządzenie, które automatycznie odczyta numery tablic rejestracyjnych zaparkowanych pojazdów w SPP. Numery będą porównywane z bazą zawierającą wniesione opłaty za parkowanie, a następnie – wykasowywane. Dodatkowo, samochód zostanie wyposażony w sensory, których zadaniem będzie określenie dokładnej lokalizacji danego auta.

Urządzenie jest bardzo precyzyjne. Skanuje tylko tablicę rejestracyjną kontrolowanego pojazdu, wymazując automatycznie wszystkie obrazy i wizerunki osób, które pojawiają się podczas robienia zdjęć- mówi  Robert Jursza dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu MCX Pro.

E-kontrola będzie miała charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *