Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Toruniu przegłosowane

Box1 Wiadomości

Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego do parkomatu, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy oraz zmiany w reklamowaniu wezwań do zapłaty. Co konkretnie się zmieni w SPP?

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni przyjęli zmiany w uchwale, dotyczącej stref płatnego parkowania w Toruniu. Po pierwsze, parkujący zostali zwolnieni z opłat w SPP w dni ustawowo wolne od pracy. Do tej pory płatności trzeba było dokonywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Od 1 czerwca opłat trzeba będzie dokonywać także w soboty. Oznacza to, że jeżeli dzień ustawowo wolny od pracy wypadł w tygodniu lub w sobotę, to także trzeba było w tym dniu uiścić opłatę. Teraz to się zmieni.

Radni zdecydowali także o wprowadzeniu obowiązku wpisywania numerów rejestracyjnych pojazdu w parkomacie.

– Wpisanie numeru rejestracyjnego jest korzystne także dla użytkownika – jeśli zachodzi potrzeba przedłużenia parkowania, dopłacić odpowiednią kwotę możemy w dowolnym parkomacie. Ponadto nie musimy pobierać ani wykładać biletu za szybą – nasz samochód będzie automatycznie figurował w systemie – informuje dyrektor MZD Toruń Rafał Wiewiórski.

Na sesji przyjęto także zamkniętą listę możliwych do uznania przypadków reklamacji wezwań do zapłaty. Reklamacja – w sytuacji błędnie wystawionego wezwania – zostanie uwzględniona, jeżeli w siedzibie MZD lub w kasie MZK osoba składająca reklamację przedstawi zakupiony w parkomacie bilet (zakupiony w czasie nieprzekraczającym 5 min. od wskazanego na wezwaniu czasu jego wystawienia), potwierdzenie transakcji, kartę abonamentową lub identyfikator. MZD informuje, że wezwanie zostanie anulowane także w przypadku wystąpienia błędu formalnego, tj. błąd marki pojazdu, błąd ulicy, błąd numeru rejestracyjnego.

Tagged

1 thought on “Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Toruniu przegłosowane

 1. “Zamknięta lista
  MOŻLIWYCH
  do uznania przypadków reklamacji wezwań do zapłaty?!
  NIELEGALNE !!
  Toruń nie należy do żadnej
  “GUBERNI”.
  Przypominam radnym Torunia:
  Toruń należy do
  Rzeczypospolitej Polskiej !
  Obowiązuje w Toruniu
  WŁADZTWO prawa
  Rzeczypospolitej Polskiej.
  Uznajecie polskie prawo-
  radni Torunia ?
  PS.
  Prawo polskie jest
  OBOWIĄZKOWE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *