Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Pojawił się wątek Camerimage

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Budowa Europejskiego Centrum Filmowego, remont Baja Pomorskiego i program rewitalizacji Torunia to jedne z tematów, które pojawiły się na dzisiejszej konferencji z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego i skarbnik miasta Magdaleny Flisykowskiej-Kacprowicz.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radnym zostanie zaproponowana zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej. Chodzi przede wszystkim o wpisanie do wykazu przedsięwzięć budowy siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. 25 lutego zostanie podpisana umowa przekazania gruntu pod budowę. Na budowę siedziby Toruń przeznaczy 200 mln zł, wygospodarowanych z rezerw inwestycyjnych. Pierwsze wydatki zostaną poczynione nie wcześniej niż w 2021 r., a same prace budowlane będą finansowane od 2023 r. Skarb państwa sfinansuje budowę do kwoty 400 mln zł.

Centrum filmowe będzie miało powierzchnię do 38 tys. mkw. Sala widowiskowo-projekcyjna pomieści maksymalnie 1500 osób. Oprócz niej w centrum znajdą się sale konferencyjne, przestrzeń targowo-ekspozycyjna, studio projekcji filmowych czy powierzchnie wystawienniczo-edukacyjne – wymienia Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

W ramach poprawek do Wieloletniej Prognozy Finansowej zgłoszono projekt remontu Baja Pomorskiego. Radzie Miasta zostanie także przedstawiony m.in. program walki z otyłością wśród dzieci oraz program rewitalizacji Torunia do 2023 r., w którym znalazło się 65 inwestycji za kwotę blisko 91 mln zł.

1 thought on “Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Pojawił się wątek Camerimage

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *