Znaleźli w błocie młodą kobietę, która doznała torsji

112 Polecamy Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

W miniony piątek strażnicy miejsce udzielili pomocy nieletnim pod wpływem alkoholu. Znaleźli dwie kompletnie pijane 16-latki na ul. Wysokiej i Zaszpitalnej.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek ok. godz. 23. Patrol straży miejskiej zauważył na ul. Wysokiej młodą dziewczynę skuloną przy ścianie budynku. Kobieta była bardzo osłabiona, skarżyła się na ból brzucha i mdłości, a w pewnym momencie doznała torsji.

– Czuć od niej było silną woń alkoholu – relacjonuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. – Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i monitorowali na bieżąco stan jej zdrowia. W oczekiwaniu na pomoc medyczną usłyszeli, że tuż obok, na ulicy Zaszpitalnej, ktoś kaszle i się dławi.

Jeden ze strażników został przy chorej, a dwóch pozostałych pospieszyło sprawdzić, czy ktoś jeszcze nie potrzebuje pomocy. – Na miejscu zastali leżącą w błocie młodą kobietę, która również doznała torsji – relacjonuje Paralusz. – Od dziewczyny czuć było wyraźnie alkohol. Była bardzo pobudzona i agresywna, co mogło wskazywać, że zażyła dodatkowo jakieś środki odurzające. Kobieta dostała drgawek.

Na szczęście w tym czasie pojawili się ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego. Strażnicy pomogli im przenieść kobiety do karetki. Ratownicy zabrali nieletnie do szpitala dziecięcego – okazało się, że mają zaledwie 16 lat. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze poinformowali policję.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys