Znamy nową lokalizację skateparku z SP 13! Co z terenem po nim?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Zimą pisaliśmy o tym, że w budżecie miasta na 2020 rok znalazł się zapis o przenosinach skateparku, który znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy Krasińskiego na Bydgoskim Przedmieściu.

Starsi mieszkańcy osiedla cierpieli z powodu hałasu generowanego przez uderzenia deskorolek o urządzenia, które są wewnątrz puste. Na ich wniosek miasto zdecydowało się o przenosinach skateparku. Całość ma kosztować 110 tys. zł. Dziś Rada Okręgu Bydgoskie opublikowała post, w którym informuje, że zostanie przeniesiony w okolice przystani AZS. Rada Okręgu optowała za konsultacjami społecznymi w tej sprawie. Dziś wiadomo, ze ich nie będzie. Co z terenem przy szkole?

– Na terenie SP nr 13, po przeniesieniu urządzeń ze skateparku, nie planuje się innych prac i będzie można dalej korzystać z utwardzonego placu, który tam pozostanie – pisała niedawno rzeczniczka prezydenta.

Sprawdzimy, czy magistrat ma pomysł na rekompensatę dla szkoły i mieszkańcow. Pusty betonowy plac raczej nie przysporzy radości uczniom tej placówki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *