Znamy szczegóły planów budowy hotelu Hilton Garden Inn przy ul. Browarnej

Box2 Polecamy Wiadomości
Wizualizacje obiektu poznamy, gdy inwestor otrzyma zgodę na budowę hotelu, fot. Łukasz Piecyk

Czy na toruńskiej starówce powstanie jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce? Do wydziału architektury i budownictwa magistratu wpłynął wniosek inwestora w sprawie pozwolenia na zagospodarowanie obiektu Starego Browaru i przylegającej do niego kamienicy.

Według planów krakowska spółka Polskich Projektów Inwestycyjnych chce stworzyć przy ul. Browarnej hotel Hilton Garden Inn. Jego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

– Obecnie trwa analiza wniosku, który wpłynął do nas w połowie września br. – informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Torunia. – Projekt dotyczyć ma rozbudowy i nadbudowy nieużytkowanych budynków usytuowanych na terenie położonym przy ul. Wielkie Garbary 2, Piernikarskiej 10, 12, 14 oraz ul. Browarnej 1, 3, 5 w Toruniu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na hotel.

Z uwagi na fakt, że nieruchomość znajduje się na terenie zespołu staromiejskiego, każda działalność mająca wpływ na stan zabytku musi zostać uzgodniona z miejskim konserwatorem zabytków.

Budynek Starego Browaru we wrześniu 1994 r. wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO oraz do rejestru zabytków. W tym ostatnim dokumencie znajduje się także indywidualny zapis dotyczący elewacji budynków położonych przy ul. Browarnej 3 i 5.

Decyzję pozwalającą na prowadzenie prac budowlanych we wspomnianych obiektach wydał 6 listopada br. miejski konserwator zabytków.

W ramach inwestycji powstanie 135 pokoi, w tym pięć przystosowanych dla niepełnosprawnych. Oferta ta znacznie zwiększy liczbę i standard bazy noclegowej w Toruniu.

Hotelem zarządzać będzie VHM Hotel Management, jedna ze spółek Satorii. Do czasu uzyskania przez inwestora prawomocnej decyzji pozwalającej na budowę hotelu, nie zobaczymy jednak wizualizacji obiektu.

Budynek Starego Browaru należał do spółki toruńskiego biznesmena Krzysztofa Mielewczyka. Mężczyzna w 2013 r. zginął w katastrofie swojego helikoptera. W 2017 r. żona, która odziedziczyła udziały w jego firmie, sprzedała Stary Browar spółce Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne.

Tagged