Znamy wyniki konkursów na rozwój sportu seniorskiego. Komu przyznano najwięcej?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Znamy już wyniki konkursów na rozwój sportu seniorskiego oraz imprezy sportowe na pierwsze półrocze 2021 roku. Otwarte konkursy zostały ogłoszone przez prezydenta Michała Zaleskiego 3 grudnia.

– Kwotę 2.600.000 zł przeznaczono na realizację w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 roku zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie „Rozwoju sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior” – I tura. Wśród nich znalazły się m.in. szkolenia sportowe, udział we współzawodnictwie sportowym, organizacja i udział w rozgrywkach ligowych oraz pozostałych wydarzeniach sportowych na najwyższym poziomie. Na wykonanie zadań miasto rozdysponowało środki w wysokości 2.587.500 zł – czytamy na stronie torun.pl.

REKLAMA

Komu przyznano największe dofinansowanie w konkursie “Rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior”?

Największą dotację przyznano Polskiemu Cukrowi Toruń – 650 000 zł. Na drugim miejscu według wysokości dotacji znalazła się KH Energa Toruń, której przyznano 520 000 zł. Dotację w wysokości 260 000 zł otrzymał Klub Sportowy Toruń (eWinner Apator). Czwarta najwyższa przyznana dotacja to 250 000 złotych – otrzymała ją koszykarska drużyna Energa Toruń.

Pozostałe przyznane dotacje w tym konkursie znajdziecie tutaj:

Wymaganego minimum punktowego w powyższym konkursie nie osiągnęły m.in. MKS Sokoły Toruń, szczypiorniści AZS-u UMK Toruń, a także Klub Sportowy Gotyk Toruń.

W drugim konkursie, dotyczącym “organizacji w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia” do rozdysponowania było 300 000 zł.

Najwięcej – 70 000 zł przyznano na organizację wydarzenia “Plaża Gotyku Toruń 2021”, którego organizatorem jest AZS UMK Toruń. Druga najwyższa dotacja wyniosła 40 000 zł – została przeznaczona na organizację “PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U18 i U20 2021”. Dotację w wysokości 30 000 zł przeznaczono na organizację “Mentor Toruń Cup 2021”.

Pozostałe dotacje z tego konkursu znajdziecie tutaj:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *