Znani mieszkańcy Torunia zachęcają do szczepień

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Prezydent Torunia Michał Zaleski, prof. Zbigniew Girzyński, poseł Arkadiusz Myrcha i wokalista Sławek Wierzcholski zachęcają do szczepień na koronawirusa. Procedura szczepień w Toruniu ruszyła w minioną niedzielę. Początkowo będzie ona obejmować pracowników placówek medycznych.

Do szczepień jako jeden z pierwszych zachęcał prezydent Michał Zaleski. Już 18 grudnia prezydent zapewnił, że zaszczepi się, jeśli tylko będzie taka możliwość.

Poddanie się szczepieniu jest obowiązkiem wobec własnego organizmu i wobec zdrowia najbliższych. Dzięki szczepionkom świat pokonał wiele groźnych chorób. Ponieważ wciąż nie wynaleziono leku na COVID-19, szczepionka jest jedyną szansą na skuteczne powstrzymanie pandemii. Ważne jednak, by zaszczepiło się jak najwięcej osób – wtedy mamy szansę wrócić do normalności, za którą chyba wszyscy już bardzo tęsknimy. Wsłuchuję się w głosy specjalistów i wierzę, że szczepionki, które trafiły do produkcji, są sprawdzone i bezpieczne – argumentował prezydent Michał Zaleski w mediach społecznościowych.

Zbigniew Girzyński także zachęca mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w programie szczepień.

Zachęcam, aby w trosce o zdrowie własne i innych poddać się szczepieniom – mówił w mediach społecznościowych prof. Zbigniew Girzyński. – Wiem, że są różne obawy, zawsze istnieje jakiś strach. To zrozumiałe, bo wszystko, co nowe powoduje lęk. Pamiętajmy jednak, że z epidemią najlepiej jest walczyć poprzez szczepienia ochronne.

Wtórował mu także poseł PO z Torunia Arkadiusz Myrcha, publikując w mediach społecznościowych plakat, zachęcający do szczepień w najbliższym możliwym terminie i podkreślając swój udział w akcji #PolskaSięSzczepi.

Nie zabrakło także głosów zachęcających do szczepień ze świata toruńskiej kultury. Sławek Wierzcholski, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa, także zapewnił, że zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie.

Rejestracja na szczepienia dla chętnych osób rozpocznie się prawdopodobnie 15 stycznia 2021 r. Przypominamy, że po zakończeniu etapu 0 (pracownicy placówek medycznych), szczepienia będą obejmować w kolejności pracowników i pensjonariuszy placówek pielęgnacyjno-opiekuńczych, służby mundurowe, nauczycieli, osoby po 60. roku życia, przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych.

Tagged

5 thoughts on “Znani mieszkańcy Torunia zachęcają do szczepień

  1. ŁŻE- “Elity” toruńskie (Elity podstawione) Nachalne promują “wyszczepienie Bydła ” niesprawdzona “szczepionką-terapią genową). (ciekawe ile dostali od koncernów farmaceutycznych za te propagandę dla maluczkich).
    Żenada !

  2. Prezydent:”Poddanie się szczepieniu jest obowiązkiem(…)”-kłamie. “(..) szczepionka jest jedyną szansą na skuteczne powstrzymanie pandemii(…)”-bardzo kłamie. Kto kłamie-to kim jest?

  3. Profesor-Łooj… Popis inteligencji funkcjonalnej-BEZOBJAWOWEJ ! A czy ty wiesz Pośle, że tym filmikiem, łamiesz prawo obowiązujące w Polsce? Oj, oj… I załòż maseczkę, nie “obdarowywuj” studentòw twoim wyziewem kropelkowym (aerozolem) z jamy ustnej, przełyku i żołądka. Fuuj… Ale zrobisz jak zechcesz Pośle. To tylko ZALECENIE.

  4. Porwali Mikołaja… w Tuchomiu. Ale oddali razem z kaloszami! Dołożyli torbę ze słodyczami. A MZK w Toruniu, zleca kupno słodyczy centrum w Bydgoszczu. Prezydencie Zaleski! Ile podlegający tobie MZK, zapłacił za te słodycze-za “pincet złotych”? Odpowiedz publicznie Prezydencie!

  5. Aruś “Selfik”-przeszłość przyszłości, jak zawsze, musi się “poobcierać” przy lada temacie chodzącym w mediach. Szczepionki jednak na to nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *