Znani torunianie czytają wiersze i bajki. Dziś premiera wyjątkowego audiobooka

Kultura Polecamy Wiadomości
Fot. Wojciech Szabelski

Prezydent Michał Zaleski, kolarz Michał Gołaś, aktor Radosław Smużny i wielu innych przyjaciół Przedszkola Niepublicznego „Flisaczek” w Toruniu nagrało dla najmłodszych wiersze i bajki. Płyta z ich udziałem wydana zostanie w mikołajki. Inicjatorką akcji jest nauczyciel Aleksandra Szopa.

– W duecie z wnuczką nagrywamy wiersze do świątecznego audiobooka – napisał prezydent Michał Zaleski na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook.

REKLAMA

W nagraniach udział wzięli wszyscy podopieczni przedszkola. Do współpracy placówka zaprosiła również swoich przyjaciół, w tym sportowców, artystów i prezydenta miasta.

Łącznie wydamy 200 płyt, które nabyć będą mogli m.in. rodzice przedszkolaków – mówią organizatorzy akcji. – Ceny audiobooka nie określiliśmy. Otrzyma go każdy, kto przekaże datek na konto Hospicjum „Nadzieja”. Bez względu na wielkość wpłaty.

Przedszkole Niepubliczne “Flisaczek” przez lata zbierało dla hospicjum środki czystości. Teraz, dzięki wspólnej decyzji nauczycieli i przyjaciół, stworzyli wyjątkowego audiobooka. W tym roku placówka wspiera również uczniów ze Starej Huty na Ukrainie. Obecnie maluchy tworzą paczki, które już wkrótce zostaną wysłane za wschodnią granicę.

Tagged