Znany himalaista przyjedzie do Torunia. Spotkasz go w salonie Empik na starówce!

Box2 Kultura
Fot. Facebook / Rafał Fronia

Czego można się dowiedzieć o Himalajach, siedząc w wygodnym fotelu w zaciszu swojego domu? Czy oglądanie zdjęć w internecie i śledzenie informacji o kolejnych zdobytych ośmiotysięcznikach pozwala zrozumieć to, co czują wspinacze? Rafał Fronia dzięki relacji prowadzonej z mroźnego namiotu usytuowanego na ósmym co do wielkości szczycie świata – Manaslu w Nepalu – na pewno przybliża te emocje. Już 25 kwietnia w toruńskim salonie Empik Starówka odbędzie się spotkanie z Rafałem Fronią wokół książki „Rozmowa z Górą”.

Himalaista zasłynął internetową relacją z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Był członkiem ekipy ratunkowej, która ruszyła na pomoc Tomaszowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Podczas próby zdobycia Manaslu prowadził również dziennik wyprawy, angażując w to swoich czytelników, którzy mogli zadawać mu pytania i otrzymywać odpowiedzi z samego centrum wydarzeń. Wszystkie wrażenia z ataku na Manaslu oraz komentarze wirtualnych uczestników projektu zostały zawarte w książce „Rozmowa z Górą”.

REKLAMA

Książka to nie tylko relacja z próby zdobycia ośmiotysięcznika, ale również opis tego, co otaczało Rafała Fronię na co dzień. Himalaista świetnie oddał klimat Nepalu i jego stolicy, Katmandu. W książce znajdują się też przemyślenia autora na temat religii, sensu życia i spraw bardziej przyziemnych. Publikacja pomaga zrozumieć jego ogromną pasję do zdobywania największych gór świata.

Rafał Fronia – jeleniogórzanin, maratończyk, kartograf. Jest himalaistą, ale też startuje w górskich ultramaratonach. Uczestnik wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse. Sam o sobie mówi, że jest Romantykiem Gór Wysokich.

Rafał Fronia

25 kwietnia, godz. 17:30

Empik Starówka, Toruń, ul. Wielkie Garbary 18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *