Znasz”Hamleta”? Możesz go zobaczyć na dziedzińcu ratusza

Kultura Wiadomości
Fot. Archiwum

To będzie niezwykłe wydarzenie kulturalne. W najbliższy weekend Teatr Horzycy wystawi Hamleta na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Tego po prostu nie można przeoczyć!

Spektakl zostanie specjalnie zaadaptowany do formuły widowiska plenerowego: 11 i 12 września będzie można obejrzeć przedstawienie w otoczeniu gotyckiej architektury. Będzie to też symboliczne powtórzenie historycznego wydarzenia z lat 20. XX wieku. 94 lata temu w tej samej lokalizacji Hamleta wystawił Karol Benda, ówczesny dyrektor teatru. Spektakl zagrano 3 lipca 1926 r. (już po decyzji Bendy o ustąpieniu z funkcji dyrektora). Było to w tamtych czasach śmiałe posunięcie – sceny rozgrywały się między innymi w oknach budynku. Hamlet w ratuszu spotkał się z pozytywnym odbiorem. Recenzenci chwalili udane połączenie autentycznej, architektonicznej scenografii z Szekspirowskim dramatem.

REKLAMA

Czy toruńskim artystom uda się powtórzyć tamten sukces? Tego im życzymy.

Reżyserem spektaklu jest Paweł Paszta, scenografię przygotuje Ewelina Brudnicka, za muzykę odpowiada Tomasz Jakub Opałka, za choreografię Izabela Chlewińska. Występują: Małgorzata Abramowicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Karina Krzywicka, Anna Magalska, Tomasz Mycan, Ewa Pietras, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak-Borucka, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Agnieszka Wawrzkiewicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *