Znikają prowizoryczne ronda. Jak Wam się jeździ Szosą Chełmińską?

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. profil facebookowy Agnieszki Górnej

Do niedzieli ma zostać wprowadzona docelowa organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku Szosy Chełmińskiej – między trasą średnicową a Polną. Znikają właśnie prowizoryczne ronda m.in. na zbiegu z ul. Polną. Efekt na razie jest taki, że tworzą się kolejki aut.

– Teraz jeździ się zdecydowanie gorzej niż podczas prac – zauważa nasz Czytelnik, który jechał dziś po południu Szosą Chełmińską. – Wszystko przez sygnalizację świetlną. Jak było rondo na wysokości ul. Polnej może momentami było tam niebezpiecznie, ale ruch był w miarę płynny. Teraz na Polnej stoi się kilkanaście minut. To jednak nie wszystko na skrzyżowaniu z ul. Długą jest dość wąsko. Ciężko się tam manewruje nieco większym autem.

REKLAMA

To jedna z reakcji. Do sytuacji na Szosie Chełmińskiej odniosła się na Facebooku także Agnieszka Górna, kandydatka My Toruń do rady miasta z okręgu nr 2 (Bydgoskie).

Jak się dowiedzieliśmy od toruńskich drogowców, na przebudowanej Szosie Chełmińskiej trwa wprowadzanie docelowej organizacji ruchu i uruchamianie sygnalizacji. Dziś z ulicy zniknęły m.in. ronda tymczasowe, które na czas prowadzonych prac zostały ustawione na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ulicami: Polną i Żwirki i Wigury.

Toruńscy drogowcy apelują o cierpliwość. Tłumaczą, że potrzeba kilku dni, aby wyregulować sygnalizację świetlną i dostosować ją do natężenia ruchu, a pierwsze dni to czas na „oswojenie się” z nowym układem drogowym i wprowadzaną organizacją ruchu.

– Uruchomiliśmy sygnalizację świetlną – mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Wspólnie z policją obserwujemy, jak się rozkłada ruch, jakie są preferencje kierowców. To pozwoli nam na wprowadzenie korekt, które już teraz widać, że są konieczne. Potrzeba jednak kilku dni. Wielu kierowców oswaja się z nową organizacją ruchu i zupełnie nowym układem drogowym w tym miejscu. Warto dodać, że wprowadzanie sygnalizacji oraz ich koordynacji wymaga wielu testów i prób, co obecnie się odbywa.

W poniedziałek o godz. 13.30 magistrat organizuje konferencję prasową dotyczącą zakończenia prac i oddania do użytku Szosy Chełmińskiej.

Jak Wam się jeździ nowo przebudowaną Szosą Chełmińską? Czekamy na Wasze uwagi: redakcja@tylkotorun.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *