Znów pożar przy Szosie Chełmińskiej. Zapalił się strop kamienicy

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Rzecznik Straży Pożarnej poinformowało przed godziną 16 o zapaleniu się stropu budynku przy Szosie Chełmińskiej 106. Sytuacja jest już opanowana. Sąsiedzi pytają jednak, na jak długo?

W XIX-wiecznej kamienicy zapalił się strop dachu przy zniszczonym przewodzie kominowym. Przybyli na miejsce strażacy szybko ogień i zadymienie. Akcja nie była zbyt widowiskowa, ponieważ pożar nie wydostał się na zewnątrz. Niestety, wygląda na to, że to nie pierwszy i nie ostatni w tym miejscu.

-My takie sytuacje widzimy z okien średnio raz na rok – mówią sąsiedzi budynku. – Tam te przewody kominowe są w tragicznym stanie i ciągle dochodzi do takich sytuacji. Budynkiem zawiaduje Zrzeszenie z Mostowej, powinni już dawno coś z tym zrobić, bo to nie tylko dla mieszkańców, ale i dla sąsiadów niepotrzebny stres.

Fot. Łukasz Piecyk

Ta typowa dla toruńskich przedmieść kamienica jest w kiepskim stanie. Szczególną uwagę przykuwają nowe drzwi, które wymieniono przed kilku laty raczej bez konsultacji z miejskim konserwatorem, choć kamienica ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków. Od tego roku właściciele mogą ubiegać się o dotację miejską na remont. Czy skorzystają?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *