Znów tramwaje nie będą jeździć przez pl. Chrapka

Polecamy Wiadomości
fot. WePixel.pl

Od 21 do 25 listopada zostanie zamknięte torowisko tramwajowe w okolicach pl. Chrapka. Do Elany pojadą autobusy zastępcze. Te zmiany mają związek z kolejnym etapem przebudowy pl. Chrapka.

Od środy (21 listopada od godz. 4.30) do niedzieli (25 listopada do godz. 23) w okolicach pl. Chrapka zaplanowano roboty torowe. Będą one polegały m.in. na wbudowaniu przyrządów wyrównawczych w torowisku i ponownym montażu światłowodów na słupach trakcyjnych.

A to oznacza, że zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na odcinku od pl. NOT do pętli Elana. Zawieszone zostaną kursy linii tramwajowych nr 2, 3, 4 i 3N. W zamian zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego będzie kursować linia autobusowa nr 52. Pojazdy będą jeździć co 12-15 minut na trasie: al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa. Zatrzymają się na przystankach autobusowych w pobliżu peronów tramwajowych.

Na trasie al. Solidarności – Motoarena będą kursować dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. “Ósemka” pojedzie z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do al. Solidarności i dalej do Motoareny ul. Czerwona Droga i Kraszewskiego, a “dziewiątka” z Motoareny odwrotnie, tj. ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ul. Bydgoską. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Bilety okresowe „na wszystkie linie tramwajowe” zachowują ważność przy przejazdach linią autobusową nr 52. Bilety skasowane w autobusach linii nr 52 zachowują ważność w tramwajach linii nr 8 i 9 i odwrotnie przy zachowaniu ciągłości podróży. Rozkłady jazdy są dostępne na stronie MZK.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys