Znów złe wieści dla ul. Chrobrego. Nasadzenia z problemami, a szykuje się… wycinka!

Box2 Interwencje Wiadomości
Szpaler drzew po prawej stronie wzbudził zainteresowanie radnego. Chce je wyciąć, żeby kierowcom ułatwić manewr włączania się do ruchu. Fot. A. Zglińska

W toku dyskusji na temat nasadzeń wzdłuż torów przy ul. Chrobrego, jeden z naszych Czytelników zwrócił nam uwagę, że na ulicy może dojść do… wycinki. Wiele do cięcia tu już nie zostało, a jednak – za sprawą radnego Łukasza Walkusza piły mogą pójść w ruch.

Jak się okazuje na styczniowej sesji rady miasta radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Walkusz złożył wniosek o rozważenie usunięcia drzew rosnących przy ul. Chrobrego w pobliżu skrzyżowania z Wojska Polskiego. Według niego jest tam ograniczona widoczność, co utrudnia kierowcom włączanie się do ruchu. Mieszkańcy, którzy walczą o plac zabaw przy Chrobrego 13-17 są zdziwieni.

REKLAMA

Najlepiej niech wszystko wytną- mówi pani Marta, jedna z osiedlowych społeczniczek. – Dopiero co dowiedzieliśmy się, że drzew przy torach po naszej stronie nie będzie, a teraz jeszcze to. Nikt z nas o takim wniosku nie wiedział.

Sąsiedzi podjęli już pewne działania. Gdy tylko dowiedzieli się o takim wniosku złożyli pismo do Wydziału Środowiska i Zieleni.

Nikt tego pomysłu z nami nie konsultował – mówi Piotr Marach z Mokrego. – Nie dość, że mamy na osiedlu wojnę o plac zabaw i na nasadzenia przy torach będziemy musieli poczekać, to jeszcze chcą nam wyciąć te drzewa, które zostały. Moje stowarzyszenie złożyło wniosek, że jeśli dojdzie do postępowania w tej sprawie, chcemy być na prawach strony.

Stowarzyszenie Marmel właśnie otrzymało odpowiedź, że w tym momencie żadne postępowanie w tej sprawie nie jest prowadzone, ale…

-Wydział skierował wniosek o zwołanie Komisji Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia, w celu analizy widoczności dla kierujących pojazdami na w/w skrzyżowaniu – czytamy w piśmie z urzędu miasta. – Po wydaniu stosownej opinii przez Komisję, zostaną podjęte dalsze działania w przedmiotowej sprawie.

Już w piątek poprosiliśmy o komentarz radnego Łukasza Walkusza. Bez odzewu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.