Żołnierze WOT ślubowali w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Uroczysta przysięga wojskowa na sztandar 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w sobotę 12 grudnia w Toruniu. Ślubowało kolejnych 30 żołnierzy ochotników. Brygada na chwilę obecną liczy już ponad 1,2 tys. Terytorialsów.

Przysięgę złożyło 30 żołnierzy ochotników, w tym 7 pań. Znaleźli się wśród studenci i przedstawiciele takich zawodów, jak nauczyciel, kierowca, handlowiec czy ratownik medyczny. Ślubowanie wpisało się w uroczyste obchody zakończenia 16-dniowego szkolenia podstawowego. Niestety, na przysiędze zabrakło bliskich i rodzin.

Niektórzy nowowcielani mieli jednak okazję obchodzić to wyjątkowe wydarzenie ze swoją drugą połówką. Do organizacji przysięgi powołani zostali służący już w Brygadzie żołnierze, a wśród nich szer. Patryk Żółtek – mąż jednej z przysięgających ochotniczek. Oboje podjęli decyzję o wstąpieniu w szeregi WOT. Połączyło ich małżeństwo, którego częścią będzie teraz służba ojczyźnie – opisuje szer. Paulina Ozdowska, rzecznik prasowy 8.K-PBOT.

Szer. Żaneta Żółtek jest ratownikiem medycznym w Radziejowie, a jej mąż Patryk kierowcą karetki. Oboje należą też do OSP w Dąbrowie Chełmińskiej. Patryk Żółtek służby w szeregach WOT już od 3 lat, a teraz dołączyła do niego żona – za zaangażowanie w szkolenie wyróżnił ją sam płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8.K-PBOT.

Uważam, że Wojska Obrony Terytorialnej dają możliwość połączenia życia osobistego i zawodowego, co w sytuacji kobiety wychowującej dzieci i prowadzącej dom jest bardzo ważne. Mam możliwość realizowania swoich marzeń, sprawdzenia swoich możliwości, szkolenia i uzyskania nowych kompetencji z jednoczesnym wypełnianiem roli mamy, żony i pracownika – mówiła dla 8.K-PBOT szer. Żaneta Żółtek.

Sobotnie ślubowanie było ostatnim w tym roku. Kujawsko-pomorską brygadę czeka jeszcze 18 grudnia ostatnie w 2020 r. wcielenie kandydatów do służby. 8. K-PBOT liczy obecnie już ponad 1,2 tys. członków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *