Żółte Mikołaje zbierają na UCZUSIA. Jak można im pomóc?

Box2 Wiadomości
fot. fanpage Żółte Mikołaje

Grupa uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu pokazuje, że młodzież z Torunia potrafi wspólnie pomagać. Działają jako Żółte Mikołaje, a teraz zbierają pieniądze po to, by wesprzeć stowarzyszenie “Wędka” w zakupie mobilnej świetlicy.

Wszystko zaczęło się dwa lata temu podczas akcji mikołajkowej w szkole.

W 2019 roku w 1 klasie liceum, zamiast obdarowywać siebie nawzajem prezentami na Mikołajki postanowiliśmy wspomóc Dom Dziecka. W drugiej klasie powtórzyliśmy ten pomysł i po raz kolejny pomogliśmy dzieciom – piszą twórcy grupy na swojej stronie internetowej.

W czerwcu tego roku Żółte Mikołaje rozszerzyły swoją działalność na całą szkołę, angażując też przy okazji zaprzyjaźnione I LO oraz X LO. Wspólnie zebrano ponad 3100 zł. Teraz nadszedł czas na większy cel.

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka planuje zakupić mobilną świetlicę w postaci autobusu. Zbudowany pojazd byłby miejscem, w którym dzieci odrabiałyby lekcje, jadły ciepły posiłek i odpoczywały w miłej atmosferze, spędzając miło czas i zapominając choć na trochę o ciężkiej sytuacji w domu. Pojazd ten ma już swoją nazwę – UCZUŚ. Na zakup używanego pojazdu w dobrym stanie i przerobienie go do celów stowarzyszenia potrzeba 50 tysięcy złotych, jak na razie zebrano około 20 procent tej kwoty.

10 grudnia w siedmiu toruńskich szkołach: IV LO, I LO, X LO, V LO, VIII LO, ULO i Liceum Jagiellońskim rozpocznie się zbiórka pieniędzy na ten cel organizowana przez Żółte Mikołaje. Wolontariuszy będzie można rozpoznać po ich znaku charakterystycznym – żółtych czapkach. Manufaktura Cukierków przekaże słodycze, które będą rozdawane podczas akcji. Ponadto w każdej szkole będzie możliwość kupienia losów. Podczas finału akcji odbędzie się losowanie nagród podarowanych przez naszych sponsorów. Do wygrania będą bony do toruńskich restauracji.

Postać Żółtego Mikołaja ma na celu nas wyróżniać. Chwytliwa i zapadająca w pamięć nazwa, utożsamiana jest z radością, relaksem i ciepłem – wartościami, które przekazywać chce dzieciom UCZUŚ. Sama postać św. Mikołaja kojarzy nam się z podarunkami, dobrem i ciepłem ogniska domowego – tak członkowie akcji tłumaczą wybór swojej nazwy i symbolu.

Grupa wciąż poszukuje nowych wolontariuszy, darczyńców i sponsorów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://zoltemikolaje.pl/chce-pomoc/, a także na facebookowym profilu:

Tagged

1 thought on “Żółte Mikołaje zbierają na UCZUSIA. Jak można im pomóc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *