Zrób tatuaż i pomóż Idze. Przed nami Charytatywny Walk in Day

Polecamy Wiadomości
Fot. materiały prasowe

W sobotę 8 grudnia studio Tatuaż Tilldeath organizuje mikołajkowy Charytatywny Walk in Day dla 8-letniej Igi z Torunia. U dziewczynki wykryto ciężką odmianę anemii szpiku kostnego. Jedynym ratunkiem dla jej życia jest kosztowne leczenie i przeszczep szpiku.

Jak przebiegać będzie akcja? 8 grudnia od godz. 10 do 16 każdy chętny będzie mógł przyjść do studia tatuażu (ul. Sukiennicza 1/1), wybrać jeden z gotowych autorskich projektów i wykonać go na miejscu w okazyjnej cenie.

– Tego dnia stanie także puszka, do której każdy będzie mógł wrzucić symboliczny pieniądz – mówią organizatorzy akcji. – Zapraszamy nie tylko tych, którzy zdecydują się na tatuaż, ale również mieszkańców miasta, ciekawych pracy tatuażysty. Poprzez zbiórkę środków na koszty leczenia, spróbujemy wspólnie przywrócić uśmiech na twarzy Igi.

W wydarzeniu udział wezmą:

8-letnia Iga rok szkolny rozpoczęła podobnie jak wielu jej rówieśników. Jednak na zajęciach spędziła zaledwie kilka dni. Wstępna diagnoza wskazywała na zwykłą infekcję. Wyniki badań nie pozostawiły złudzeń – u dziewczynki wykryto ciężką odmianę anemii szpiku kostnego.

W wyniku choroby szpik nie produkuje odpowiednio wysokiej jakości krwi, za tym zaś idzie bardzo słaba odporność. Obecnie 8-latka nie chodzi do szkoły, ponieważ każda kolejna infekcja może być groźna dla jej życia. Jedynym ratunkiem dla niej jest kosztowne leczenie, docelowo zaś znalezienie dawcy szpiku kostnego i przeszczep.

Tagged