Zuza Wiśniewska z Torunia triumfuje na Studenckim Festiwalu Piosenki

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Patrycja Długosz

W niedzielę w Krakowie zakończył się 57. Studencki Festiwal Piosenki, jeden z najważniejszych przeglądów młodych talentów. Laureatką pierwszego miejsca została pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska. Zdobyła ona nagrodę w wysokości 1000 euro.

O przyznaniu artystce tej nagrody zadecydowało jury w składzie: Jarosław Wasik (przewodniczący), Dorota Segda, Beata Molak, Artur Orzech i Jan Poprawa. I miejsce Zuza Wiśniewska otrzymała ex aequo z Kamilem Olczykiem. Krakowski festiwal ma wieloletnią tradycję i stanowił początek kariery wielu polskich artystów, m.in. Maryli Rodowicz, Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Piotra Bukartyka, Adama Nowaka, Natalii Grosiak czy Piotra Roguckiego.

REKLAMA

Zuza Wiśniewska to autorka tekstów piosenek, ukuleleistka, kompozytorka i obserwatorka rzeczywistości. Pochodząca z Torunia artystka ma na swoim koncie wiele nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki artystycznej, m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” i I Międzynarodowym Festiwalu „Szlakiem Bardów”. W tym roku wydała swoją debiutancką płytę „Lusterka”, którą można odsłuchać na Spotify.

Artystka łączy poetycki, często żartobliwy tekst z muzyką akustyczną. Jej muzykę można określić jako połączenie piosenki literackiej z nurtem alternatywnym. Ostatni raz koncertowała w Grodzie Kopernika 2 października.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *