Zwolnienie ze składek ZUS. Kończy się czas na składanie wniosków

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS. Termin ich składania mija wraz z końcem czerwca. DO tej pory w województwie kujawsko-pomorskim z takiej formy pomocy skorzystało już 83,2 tys. firm. Łącznie w marcu i kwietniu przedsiębiorcy uzyskali zwolnienia na kwotę 358,4 mln zł.

Zgodnie z założeniami tarczy antykryzysowej, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące, od marca do maja 2020 r. Umorzenia mogą sięgnąć 100 proc. lub 50 proc. wysokości składek za wspomniany okres.

– W województwie kujawsko-pomorskim ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek skorzystało już niemal 83,2 tys. firm. Kwota, jaką Pastwo już pokryło składki za wnioskujących w naszym województwie przekroczyła ponad 358,4 mln zł., a w całym kraju ponad 7,5 mld zł – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

– O zwolnienie ze składek mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start.  Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do tej daty złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania – przypomina Krystyna Michałek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *