Zwycięski weekend siatkarskich Aniołów

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Ostatni weekend był dla zawodników siatkarskich Aniołów Toruń pracowity, ale jednocześnie bardzo udany. Dwa ligowe mecze, dwa zwycięstwa i prowadzenie w tabeli – tyle osiągnęli siatkarze w ciągu dwóch dni.

W sobotę odbył się wyjazdowy mecz ze STALPRO Jokerem Powiat Pilski. Ten pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla torunian. Pierwszy set należał jednak do gospodarzy z Piły, wygrali go już wchodząc na grę punktową na przewagi 26:24. Nie zdemobilizowało to jednak Aniołów. Kolejne partie spotkania układały się już bardziej po myśli gości: w drugiej wynik wyniósł 25:18, w trzeciej było blisko do kolejnej w tym meczu gry na przewagi, ale jednak torunianie też zdołali ją wygrać 25:23, zaś w czwartej i zarazem ostatniej dominacja gości była niezaprzeczalna, o czym świadczy wynik 25:15.

REKLAMA

Czasu na odpoczynek nie było zbyt dużo, bo w niedzielny wieczór w Toruniu rozegrano mecz na szczycie 2 ligi z MKST Astrą Nowa Sól. Spotkanie było bardzo oczekiwane zarówno przez samych zawodników, jak i kibiców. Po pierwsze – mierzyły się ze sobą dwie najlepsze obecnie drużyny w tej klasie rozgrywkowej, a od wyniku tego meczu zależał układ górnej części tabeli oraz to, kto obecnie ma większe szanse na awans do fazy play-off. Po drugie – obydwie drużyny miały spotkać się pod koniec stycznia, jednak uniemożliwiły to zakażenia koronawirusem, jakie wystąpiły w toruńskiej ekipie.

Pierwszy set dla torunian, gospodarze wygrali go przekonująco 25:17. Najbardziej wyrównany był – tak jak w sobotę – drugi set, który zakończył się takim samym wynikiem jak spotkanie wyjazdowe z Jokerem. Ponownie to Anioły były lepsze, wygrywając 25:23. Kropkę nad “i” postawiono w trzeciej partii, wygranej 25:19, co w całym meczu dało wynik 3:0.

Po tym weekendzie Anioły prowadzą w tabeli, mając 49 punktów (bilans: 17 zwycięstw i 2 porażki). Wczorajsi rywale z Nowej Soli mają o jeden punkt mniej (bilans: 16 zwycięstw i 2 porażki), zaś Joker zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 44 punktów (14 zwycięstw, 5 porażek). Do końca sezonu zasadniczego torunianom zostały jeszcze 3 spotkania do rozegrania. Najbliższe w sobotę 19 marca u siebie z SKS Kozarynem Gorzów Wielkopolski (ostatnie miejsce w tabeli, 8 punktów). Do fazy play-off przejdą po 2 najlepsze ekipy z każdej z czterech grup. Tam rozegra się walka o awans do Tauron 1. Ligi, który uzyskają tylko dwie drużyny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.