Zwycięstwo na koniec roku. Anioły pokonały Wilki

Box2 Sport Wiadomości
fot. kadr z transmisji na YT

Ostatni w tym roku mecz siatkarskich Aniołów w drugiej lidze zakończył się zwycięstwem torunian nad Wilkami Wilczyn 3:1.

Początek meczu układał się po myśli gospodarzy. Dzięki temu zdołali oni wyjść na prowadzenie i wygrać pierwszego seta 25:22. W drugiej partii spotkania bardziej zmobilizowali się jednak goście z Wilczyna, którzy zaczęli dyktować tempo rozgrywki i doprowadzili do remisu 1:1 w setach, wygrywając swoją partię 25:21.

REKLAMA

W trzecim secie inicjatywa znowu wróciła do Aniołów. Powrócono do stylu gry znanego z pierwszej części spotkania, co dało rezultat 25:22. Ostatnia partia była z początku wyrównana, jednak torunianie dość szybko zdołali uzyskać kilkupunktową przewagę, której nie stracili aż do końca, wygrywając 25:16 i całe spotkanie w setach 3:1.

Po ostatnim w tym roku spotkaniu Anioły znajdują się obecnie na 3 miejscu tabeli ligowej z bilansem 11 zwycięstw i jedną porażką oraz dorobkiem 32 punktów. Tyle samo ma plasujący się na drugim miejscu Orzeł Międzyrzecz. Prowadzi Astra Nowa Sól z 33 punktami. Teraz siatkarzy czeka świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach, powrót na boiska 8 stycznia, wtedy to Anioły zmierzą się na wyjeździe ze Stoczniowcem Politechniką Gdańską (10 miejsce, 8 punktów).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.