Zwycięstwo torunian i podtrzymana szansa na fazę Play-Off

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

Polski Cukier Toruń wrócił do grania po przerwie na Puchar Polski i mecze reprezentacji Polski. Torunianie wygrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.

Co prawda oddzielone dość długą przerwą, ale to wciąż drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Jarosława Zawadki. Twarde Pierniki mimo słabego początku ostatecznie pokonały Polpharmę 94:87.

REKLAMA

Świetny mecz rozegrał zawodnik, o którego miały pytać inne kluby z polskiej ligi, a więc Donovan Jackson. Amerykanin zdobył 27 punktów, rozdał 7 asyst i zebrał 3 piłki. Rzucający torunian stawał na linii rzutów wolnych aż 13 razy i wykorzystał aż 12 z nich.

Dobrą i równą linijkę statystyczną zanotował także Aaron Cel. Reprezentant Polski zdobył w poniedziałkowym spotkaniu 9 punktów, zebrał 9 piłek i rozdał 7 asyst.

W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był Trevon Allen, który zdobył 21 punktów. Drugim najlepszym strzelcem Polpharmy był Steven Haney z 18 oczkami na koncie.

Po tym spotkaniu torunianie wciąż mają szansę na awans do fazy Play-Off. Obecnie podopieczni trenera Zawadki zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Przed nimi jeszcze cztery domowe spotkania, jednak wszystkie z drużynami z górnej połowy tabeli.

Punkty dla torunian w poniedziałkowym meczu zdobywali: Jackson 27, Trotter 15, Bragg 13, Diduszko 12, Cel 9, Kulig 9, Samsonowicz 5, Ramljak 4.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *