Życie codzienne w okupowanym Toruniu. Zbliża się kolejne spotkanie w Muzeum Twierdzy Toruń

Box2 Historia Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Przed nami kolejna odsłona cyklu pn.: Środowe spotkania z historią wojskowości. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło życia codziennego w Toruniu w trakcie II wojny światowej, a jego aspekty przybliży uczestniczka tamtych wydarzeń. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Muzeum Twierdzy Toruń zaprasza w środę 30 marca o godz. 17:30 wszystkich chętnych, by poznać szczegóły codziennego życia w okupowanym Toruniu. To kolejne ze spotkań w ramach “Środowych spotkań z historią wojskowości” – cyklu, zapoczątkowanego w styczniu 2022 r.

– Aspekty życia codziennego w Toruniu podczas II wojny światowej przybliży pani Bożena Dokurno, urodzona w 1928 r., a swoją opowieść będzie przeplatała zapiskami z pamiętnika, który prowadziła jako młoda dziewczyna, opisując swoje przeżycia z tragicznych lat wojennych – zachęca Muzeum Twierdzy Toruń. – Opowieść pani Bożeny uzupełni toruński przewodnik i pasjonat najnowszej historii Torunia pan Marcin Orłowski. Pokaże on zbiór fotografii z miejsc związanych z życiem i pracą naszej bohaterki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.