“Zyskały wielkie sieci i stacje benzynowe”. Co robił dziś Ryszard Petru na toruńskiej starówce?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wszystkie niedziele wolne od zakazu handlu, a także dwie wolne niedziele w miesiącu zagwarantowane pracownikowi – to podstawowe założenia ustawy Ryszarda Petru dotyczącej wolnego handlu. Potrzeba 100 tys. podpisów poparcia, żeby projektem zajął się Sejm.

Dziś w Toruniu ruszyła zbiórka podpisów pod ustawą dotyczącą zniesienia zakazu handlu w niedziele. Podpisy można składać na Rynku Staromiejskim w określonych dniach i godzinach, a także w biurze posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

Inicjatorzy zbiórki zachęcają mieszkańców do wyrażenia poparcia również na stronie www.uwolnijmyhandel.pl, gdzie dostępny jest projekt ustawy i lista do podpisu. Organizatorzy potrzebują 100 tys. podpisów poparcia, żeby projektem zajęli się posłowie i senatorowie.

Efekty zakazu handlu i trwającą zbiórkę komentuje Ryszard Petru (wcześniej Nowoczesna, obecnie partia Teraz).

– Kto zyskał? Zyskały wielkie sieci, sprzedaż wzrosła im o 8 proc. Zyskały stacje benzynowe, każdy z nas wie, że jak nie ma, gdzie zrobić zakupów, to zawsze może pojechać na stację benzynową. One zyskały aż 13 proc. -mówi Petru. – Ktoś może miał szczytne idee, żeby pracownicy mieli wolną niedzielę, ale efekt jest taki, że zamiast wolnej niedzieli mogą stracić pracę.

Petru informuje również, że w najbliższym czasie autorzy projektu ustawy złożą do marszałka Sejmu wniosek o zarejestrowanie komitetu. Od tego czasu ugrupowanie będzie miało trzy miesiące na przedłożenie 100 tys. podpisów.

– Nie było od czasów Gierka takiej eksplozji wydatków w jednym roku jak PiS planuje na rok 2020 – komentuje lider partii Teraz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *