81-latka potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Dziewulskiego

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ok. godz. 11.15 na przejściu dla pieszych na ul. Dziewulskiego kierowca opla vectry potrącił 81-letnią kobietę. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło ok. godz. 11.15 na przejściu dla pieszych na ul. Dziewulskiego – na wysokości budynku nr 12 i w pobliżu Torimpeksu.

– Kierowca opla vetry potrącił na przejściu dla pieszych 81-letnią kobietę – relacjonuje Wojciech Chrostowski. – Poszkodowana trafiła do szpitala. Ustalamy, czy odniosła obrażenia. Od tego będzie zależeć, jak to zdarzenie zostanie zakwalifikowane.

Kierowca vectry był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “81-latka potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Dziewulskiego

  1. Codziennie informacja o najechaniu pieszego na przejściu! Może zamiast dyskutować policja i SM będą na ulicach? Przecież do kierowców nie docierają żadne pouczenia i apele – mają to głęboko w nosie. Codziennie widzę, jak się jeździ po Średnicowej (Raczkiewicza) w miejscach gdzie obowiązuje standardowa prędkość 50. NIKT nie jedzie z taką prędkością, 70, 80 to norma. Na innych ulicach jest podobnie. Pędzą byle szybciej do następnych świateł, po czym i tak stoją – nie wszyscy, jazda na czerwonym jest akceptowana przez bardzo wielu.. Ograniczenia do 40 przy szkołach to fikcja, strefy 30 i “zamieszkania” są nagminnie “olewane”. Pieszy i rowerzysta są “wyjęci spod prawa” wg. wielu kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *