Cztery osoby zatrzymane pod wpływem narkotyków w ostatni weekend

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu (zdjęcie poglądowe)

Podczas długiego weekendu (od czwartku do niedzieli) toruńska policja zatrzymała cztery osoby, które prowadziły samochody pod wpływem narkotyków.

W piątek pisaliśmy na naszym portalu o 23-latce, która zatrzymano w czwartek na Szosie Lubickiej.

Piątkowej nocy, około 1:40 na ul. Poznańskiej, patrol policjantów z Podgórza zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena passata, którym kierował 24 -letni mieszkaniec Rojewa. Okazało się, że kierowca prowadząc pojazd miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dziwne zachowanie kierowcy jednak niepokoiło policjantów i poddali go testowi na narkotyki. Tester również pokazał wynik pozytywny. Podczas przeszukania pojazdu policjanci odnaleźli blisko gram zielonego suszu, który podczas testów wykazał cechy charakterystyczne dla marihuany. Do tego mężczyzna jechał pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

W sobotę doszło do dwóch zatrzymań. Około 16:00 przy ul. Łyskowskiego do kontroli wytypowano renault clio, którym kierował 26 -latek. Policjanci poddali mężczyznę testowi na zawartość narkotyków w organizmie. Tester wskazał wynik pozytywny. Dodatkowo podczas przeszukania u mężczyzny okazało się, że w bieliźnie miał ukryty woreczek, w którym znajdowało się blisko pół grama marihuany.

Natomiast około 20:30 przy ul. Jamontta zatrzymano do kontroli nissana, kierowanego przez 36-letniego mieszkańca Rubinkowa, który również mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków. Ponadto znaleziono przy nim pół grama amfetaminy.

We wszystkich przypadkach zabezpieczono krew do dalszych badań i analiz. Jeśli potwierdzą one obecność narkotyków w organizmie, odpowiedzą za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem za co grozi m.in. utrata uprawnień do kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia. Wszyscy odpowiedzą również za posiadanie narkotyków, za co może z kolei grozić do 3 lat więzienia.

Dotychczas w tym roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i komisariatów zatrzymali ponad 70 osób, u których wstępne testy wykazały obecność narkotyków w organizmie. U ponad 20 z nich odnaleziono również różnego rodzaju substancje narkotyczne. Jeżeli biegli w prowadzonym postępowaniu stwierdzą, że mogły one mieć wpływ na bezpieczeństwo prowadzonego przez nich pojazdu, grożą im te same konsekwencje co w przypadku nietrzeźwości kierowcy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *