Czy lewicowa lista do europarlamentu ma szansę zaistnieć w regionie?

Box2 Polityka Wiadomości
Paulina Matysiak, fot. nadesłane

– Dołożę wszelkich starań, by w Parlamencie Europejskim znalazła się lewicowa posłanka z naszego województwa – zapowiada Paulina Matysiak z partii Razem, liderka kujawsko-pomorskiej listy komitetu Lewica Razem.

Matysiak niedawno dołączyła do zarządu krajowego partii Razem. Była członkinią zarządu okręgu toruńskiego i numerem jeden na liście Razem w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w okręgu toruńskim. Obecnie powalczy o bilet do Brukseli.

REKLAMA

– Województwo kujawsko-pomorskie to z jednej strony trudny okręg, bo wchodzi z niego do europarlamentu mało posłów, a z drugiej to region, który zamieszkuje wielu lewicowych wyborców – mówi Matysiak. – W najbliższych wyborach wyborcy mogą oddać głos na jedyną lewicową listę zgłoszoną przez komitet Lewica Razem. Dołożę wszelkich starań, by w Parlamencie Europejskim znalazła się lewicowa posłanka z naszego województwa.

Ostatnio Matysiak zbierała podpisy pod rejestracją listy Lewica Razem w Kutnie i Poznaniu. Jakie tematy poruszy w swojej kampanii?

– Najważniejszymi dla mnie kwestiami są wprowadzanie europejskich standardów w opiece zdrowotnej, zmniejszenie różnic w płacach na poziomie Unii Europejskiej oraz rozwiązanie problemu dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy – informuje. – Z pewnością zasługujemy na lepszą opiekę zdrowotną – krótsze kolejki do lekarzy oraz bezpłatne leki na receptę. Podobnie rzecz ma się z naszymi wynagrodzeniami – pracujemy równie ciężko, a nawet ciężej, jak nasi zachodni sąsiedzi, a zarabiamy nawet kilka razy mniej niż oni. Nie inaczej ma się rzecz w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn – kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni na tych samych, co oni stanowiskach pracy. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca!

Jak oceniacie szanse komitetu Lewica Razem? Czekamy na Wasze komentarze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *