Czy parking park & ride na ul. Turystycznej będzie świecić pustkami?

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Drogowcy wybrali firmę, która wybuduje pierwszy w Toruniu parking park & ride. Powstanie on w pobliżu pętli autobusowej przy Drwęcy. Według naszych Czytelników ta lokalizacja nie jest trafiona.

W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu park & ride przy ul. Turystycznej wystartowały dwie toruńskie firmy: Remikop zażądał 342 tys. zł, a Bruksystem – 681 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg postawił na tańszą ofertę. Co więcej, tylko ona mieściła się w puli zaplanowanej na to zadanie, które wynosiła 445 tys. zł.

Przy ul. Turystycznej – w pobliżu pętli “Drwęca” i granicy administracyjnej miasta z gminą Lubicz – ma powstać 46 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnościami. Wykonawca najpierw przygotuje dokumentację projektową i uzyska niezbędne pozwolenia. Następnie zajmie się robotami. Te mają potrwać do końca listopada br.

Parking w Kaszczorku powstaje z myślą o osobach dojeżdżających do Torunia m.in. z gminy Lubicz i Obrowo. Idea jest taka, żeby zmotoryzowani nie wjeżdżali do miasta, ale zostawiali auta na park & ride i kontynuowali podróż komunikacją miejską.

Jak w przypadku kolejnych parkingów park & ride przy ul. Dziewulskiego, Olimpijskiej czy Gagarina (są w przygotowaniu) raczej trudno spodziewać się, że będą świeciły pustkami. Tak w przypadku postojów przy ul. Turystycznej takie wątpliwości się pojawiają. Wskazywali na to m.in. mieszkańcy Kaszczorka podczas osiedlowych spotkań z władzami Torunia.

– Z czterech lokalizacji parkingów park & ride ta na ul. Turystycznej jest najmniej trafiona – uważa nasz Czytelnik. – Myślę, że ten parking będzie świecić pustkami. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś jedzie z Osieka do Kaszczorka (gdzie przecież dociera MZK), żeby zostawić auto na parkingu i jechać dalej autobusem, który zatrzymuje się na każdym przystanku. Strata czasu. Może miałby sens taki parking na placu cyrkowym, ale nie na ul. Turystycznej.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Czy parking park & ride na ul. Turystycznej będzie świecić pustkami?

  1. Jestem absolutnie, ale to zupełnie absolutnie pewien, że nie będzie. Jeżeli tylko pogoda będzie dopisywać rodzice będą tam uczyć dzieci jazdy na rowerze. Inni pojeżdżą na rolkach. Przy odrobinie lokalnej inicjatywy zimą można zrobić lodowisko !!! Super sprawa, a najważniejsze że ktoś zarobi na tym projekcie 😉 .

  2. Macgry! Trafione w punkt :D. To będą najlepiej wyrzucone pieniądze w błoto tego roku. Lokalizacja kompletnie z d… ale z przeznaczeniem opisanym przez Ciebie jest szansa, że się przyjmie. Pomijam fakt, że w Brzydgoszczu, nie dość, że w 100 razy lepszym miejscu, niewiele drożej a na 5 razy tyle aut :D. Toruń jednak potrafi smarować rączki.

  3. Przede wszystkim szkoda miejsca, które mogłoby być wykorzystane na relaks lub miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, czy rowerzystów korzystających ze ścieżek rowerowych.
    Szkoda zieleni i przyrody.
    Bardzo zła lokalizacja parkingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *