Dyżur telefoniczny ZUS w sprawie tarczy antykryzysowej

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W związku z kolejnymi zmianami z 18 kwietnia w tzw. tarczy antykryzysowej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizuje telefoniczny dyżur, podczas którego odpowie na pytania nurtujące przedsiębiorców w zakresie m.in. zwolnień ze składek oraz świadczeń postojowych.

– Zwolnienie ze składek za marzec – maj 2020 r., świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne i osób prowadzących działalność gospodarczą, ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej, składki bez naliczania odsetek od stycznia – to główne zagadnienia, na jakie będzie można uzyskać odpowiedź od eksperta ZUS w ramach dyżuru telefonicznego. Ekspertów będzie można również zapytać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, świadczenia chorobowe w razie kwarantanny lub izolacji – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Eksperci toruńskiego oddziału ZUS czekać będą na telefony w środę 29 kwietnia w godz. 10:00 – 12:00 pod nr 56 610 93 37.

– Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniej rozmowie z naszym pracownikiem uda się rozwiać wątpliwości w zakresie nowych przepisów i uzyskać niezbędną pomoc przy wypełnianiu wniosków w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *