Funkcjonariusz winny “wycieku” nagrania z wypadku na Szosie Lubickiej ukarany

112 Box2 Wiadomości
Fot. YouTube

Radny PiS Michał Jakubaszek w dyskusji dotyczącej sprawozdania komendanta miejskiego policji wspomniał o wycieku nagrania z monitoringu z tragicznego wypadku z 1 stycznia 2018 roku z Szosy Lubickiej, w którym zginęło dwoje pieszych.

Internet obiegło wówczas drastyczne nagranie z wypadku, w którym taksówkarz potrącił śmiertelnie dwie osoby. Nagranie tak szybko, jak obiegło sieć, gdzieniegdzie przeciążając serwery, tak szybko zostało usunięte.

Radny PiS Michał Jakubaszek zapytał o to, czy udało się ustalić, kto to zrobił i czy wyciągnięto konsekwencje służbowe.

– Z żalem muszę powiedzieć, że ustaliliśmy osobę, która skopiowała, która rozesłała ten film – odpowiedział Maciej Lewandowski, komendant miejski policji w Toruniu. – Poniosła ona konsekwencje służbowe w postaci nagany. Myślę, że procedury, które w tej chwili obowiązują we współpracy z wydziałem ochrony ludności są na tyle hermetyczne, że dostęp ma bardzo ograniczona liczba osób – jest pełna kontrola osób, które pobierają te dane. W tamtym czasie też była kontrola, ale trochę na zasadzie zaufania. Wtedy policjant pojechał, zrobił to, czego nie powinien. Już nie wspominam o udostępnieniu. Ja ze swojej strony mogę tylko przeprosić.

Tagged

2 thoughts on “Funkcjonariusz winny “wycieku” nagrania z wypadku na Szosie Lubickiej ukarany

  1. Winny? Dzięki nie mu nie było przynajmniej żadnych wątpliwości, kto jest prawdziwym sprawcą. Bo gdyby ten materiał nie został opublikowany, to kto wie, jak by się skończyło. Mógłby się skasować albo co.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *