Kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Co w planie?

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Rozpoczął się kolejny tydzień zajęć z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Popołudniowe lekcje mogą stanowić szansę do uzupełnienia wiedzy, nadrobienia zaległości, ale i być dobrym przygotowaniem przed egzaminami.

– Nasza e-szkoła proponuje wiele ciekawych zajęć miedzy innymi z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka niemieckiego i angielskiego. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wierzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Już dziś czekają nas lekcje języka polskiego, poświęcone literackiemu obrazowi artysty i jego człowieczeństwa. Ponadto, część zajęć poświęcona zostanie gramatyce. Podczas wiedzy o społeczeństwie będzie można nauczyć się więcej o tolerancji i sposobach rozwiązywania konfliktów. W poniedziałek również zajęcia z historii, poświęcone Stanom Zjednoczonym drugiej połowy XIX wieku.

Wtorek to z kolei kolejne lekcje języka angielskiego. Tym razem o uzależnieniach i wypadkach. Podczas lekcji historii przybliżony zostanie temat skutków powstania listopadowego, a w trakcie matematyki maturzyści będą mieli okazję do zetknięcia się z zadaniami z zakresu kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa.

W środę zajęć nie będzie. Powodem Święto Niepodległości. Jednak już dzień później, w czwartek, cotygodniowe spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim. W planie także druga część “Dziadów” podczas lekcji polskiego i mutacje genowe podczas biologii. Łączenie kwasów z tlenkami metali i reakcje zasad z tlenkami niemetali będą z kolei tematem zajęć z chemii.

W piątek zaś o wyładowaniach elektrycznych podczas lekcji fizyki i o gramatyce w trakcie języka angielskiego i niemieckiego. W planie również chemia.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *