Konkurs “Moja Przygoda w Muzeum” rozstrzygnięty

Kultura
Fot. materiały prasowe

W piątek (9 listopada) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się Gala laureatów XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Moja Przygoda w Muzeum”. Nagrody specjalne Prezydenta Miasta Torunia i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu zostaną wręczone w samo południe.

Na etap regionalny konkursu, który odbył się w 124 instytucjach kultury i w szkołach, wpłynęło ok. 9 tys. prac. Do finału przesłano 1484, z czego 104 z zagranicy – m.in. z Łotwy, Chin i Turcji.

REKLAMA

– Jury konkursu wybrało 167 rysunków, które zaprezentowano we wrześniu na wystawie Ratuszu Staromiejskim w Toruniu – informuje Maria Magdalena Gessek z Muzeum Okręgowego w Toruniu. – Wyłoniono również nagrody specjalne: Prezydenta Miasta Torunia, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu, Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Nagrodę dla instytucji za kreacje nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

W wyniku plebiscytu publiczności wyłoniono 20 laureatów w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas piątkowej Gali.

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Moja Przygoda w Muzeum” mają zachęcać opiekunów plastycznych do wykorzystywania ogromnego potencjału edukacyjnego muzeów.

Tagged