Liczą tych, którzy wystąpili z Kościoła. Na liczniku ponad 1500 osób

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

#ApostazjaChallenge – taki hashtag jest ostatnio bardzo popularny w mediach społecznościowych. Co się pod nim kryje? Spisywanie i liczenie osób, które wystąpiły z Kościoła.

– Wiemy, że wiele i wielu z Was zdecydowało się wyrazić swój sprzeciw wobec ataku kościoła katolickiego w Polsce na kobiety, dzieci i osoby LGBT+, wobec bezkarności przestępców w sutannach i hierarchów tuszujących kościelną pedofilię, wobec przelewania strumieni publicznych pieniędzy na kościelne konta i nieetycznego splotu sprawujących władzę z biskupami.

Policzmy się zatem same i sami! Niech nasz licznik apostazji stanie się publicznym spisem powszechnym apostatek i apostatów. Bez wględu na to, czy dokonaliście apostazji, dlatego że jesteście ateistami czy też dlatego że nie zgadzacie się na używanie waszej wiary jako narzędzia politycznego do gnębienia ludzi, dołączcie do nas – czytamy na stronie licznikapostazji.pl.

Pod tymi słowami podpisali się Agata Diduszko-Zyglewska, Joanna Scheuring-Wielgus i Robert Biedroń.

Co trzeba zrobić, aby dopisać się do listy apostatów mieszczącej się na wcześniej wspomnianej stronie? Podać imię i nazwisko (można nie podać tylko pierwszą literę nazwiska lub pozostawić to pole puste, jeśli chce się pozostać anonimowym), rok i miejsce apostazji, adres email, a także wgrać zdjęcie lub skan aktu apostazji/oświadczenia woli/odpisu aktu chrztu z adnotacją o apostazji.

Na stronie znajdują się także odnośniki do tekstów, w których wyjaśniony jest proces apostazji. Obecnie apostazję zgłosiło na stronie ponad 1500 osób.

Tagged

3 thoughts on “Liczą tych, którzy wystąpili z Kościoła. Na liczniku ponad 1500 osób

  1. No super… akcja “Haberek”? Posełka i europosełek,.to już otrzymali zgodę od Głòwnego Inspektora Danych Osobowych i spełnili wymogi ustawowe? A listy homoseksualistòw, biseksualistòw, transseksualistöw też tworzycie? Pewnie zawiadomiliście kancelarię Sejmu o swojej działalności. Europosełek to ma jakieś zgody z partamentu UE na tę działalność w Polsce? Jakie jeszcze będziesz tworzyła SPISY Polek i Polakòw posełko obojga nazwisk?!

  2. A i owszem. Komuniści powròcili do polskiego parlamentu. W parlamencie europejskim też są. Polacy wybrali tych komunistòw. No còż…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *