Nie żyje wieloletni redaktor naczelny “Nowości” i “Gazety Pomorskiej”

Box2 Wiadomości
fot. screen ze Zbliżeń TVP Bydgoszcz

3 stycznia zmarł Zefiryn Jędrzyński, publicysta i wieloletni redaktor naczelny regionalnych dzienników – “Nowości” i “Gazety Pomorskiej”. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek.

Zefiryn Jędrzyński był publicystą, krytykiem literackim, autorem książek, ale najbardziej jest kojarzony ze stanowiskiem redaktora naczelnego “Nowości” i “Gazety Pomorskiej”. Na czele toruńskiego dziennika stał od 1975 do 1981 r. Z “Pomorską” był związany dłużej: między 1966 a 1975 był zastępcą redaktora naczelnego, a od 1981 r. kierował jej redakcją.

Jędrzyński urodził się w Grudziądzu. Jeszcze przed wojną związał się z grodem Kopernika. Poza redagowaniem zajmował się także tłumaczeniami z języka niemieckiego i audycjami radiowymi. W 1990 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł w wieku 88 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek (8 stycznia) o godz. 14. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej. Po niej odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej 192.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *