Okres świąteczno-noworoczny w Toruniu. Co będzie się działo?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok to zawsze okres bogaty w wydarzenia dla mieszkańców. Niestety, tym razem z większości z nich miasto musiało zrezygnować ze względu na sytuację pandemiczną. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można poczuć klimatu świąteczno-noworocznego. W planach są m.in. transmisje on-line z szopki bożonarodzeniowej i konkurs z nagrodami.

Bożonarodzeniowa szopka jest już gotowa i można ją oglądać na Rynku Nowomiejskim. Nie zrezygnowano z tradycyjnego kolędowania przy szopce, jednak przygotowano je w zmienionej formule. Kolędowanie nadawane jest on-line w formie transmisji na żywo na fanpage’u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Artyści będą prezentować aranżacje znanych i lubianych kolęd do 6 stycznia. Pierwsze kolędowanie już za nami. Wystąpił Rafał “Zwierzak” Zieliński. Dziś o 17.30 wystąpi wystąpi młodzież z OPP Dom Harcerza oraz Szkoły New Art. Szczegółowy harmonogram kolędowania na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

To jednak nie wszystko. Mieszkańcy Torunia także będą mogli zaśpiewać ulubioną kolędę i wziąć udział w konkursie “Podziel się kolędą”. Wystarczy nagrać plik audio z autorskim wykonaniem ulubionej kolędy lub pastorałki. Śpiewać można samodzielnie lub w grupie. Nagrania należy słać na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl do 31 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dodatkowo wybrane nagrania będą prezentowane przy toruńskiej szopce.

1 stycznia tradycyjnie zorganizowana zostanie Prezydencka Gala Noworoczna. Niestety, tym razem bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie jednak transmitowane on-line na na kanale You-Tube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz w TV Toruń. Na scenie wystąpi oczywiście Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

W Sylwestra w godz. 15.00-19.00 oraz w Nowy Rok w godz. 15.30-23.00 w przestrzeni miejskiej wyświetlane będą także życzenia noworoczne. Pojawią się one na gmachu Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego oraz na budynku CKK Jordanki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *