Okres świąteczno-noworoczny w Toruniu. Co będzie się działo?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok to zawsze okres bogaty w wydarzenia dla mieszkańców. Niestety, tym razem z większości z nich miasto musiało zrezygnować ze względu na sytuację pandemiczną. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można poczuć klimatu świąteczno-noworocznego. W planach są m.in. transmisje on-line z szopki bożonarodzeniowej i konkurs z nagrodami.

Bożonarodzeniowa szopka jest już gotowa i można ją oglądać na Rynku Nowomiejskim. Nie zrezygnowano z tradycyjnego kolędowania przy szopce, jednak przygotowano je w zmienionej formule. Kolędowanie nadawane jest on-line w formie transmisji na żywo na fanpage’u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Artyści będą prezentować aranżacje znanych i lubianych kolęd do 6 stycznia. Pierwsze kolędowanie już za nami. Wystąpił Rafał “Zwierzak” Zieliński. Dziś o 17.30 wystąpi wystąpi młodzież z OPP Dom Harcerza oraz Szkoły New Art. Szczegółowy harmonogram kolędowania na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

To jednak nie wszystko. Mieszkańcy Torunia także będą mogli zaśpiewać ulubioną kolędę i wziąć udział w konkursie “Podziel się kolędą”. Wystarczy nagrać plik audio z autorskim wykonaniem ulubionej kolędy lub pastorałki. Śpiewać można samodzielnie lub w grupie. Nagrania należy słać na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl do 31 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dodatkowo wybrane nagrania będą prezentowane przy toruńskiej szopce.

1 stycznia tradycyjnie zorganizowana zostanie Prezydencka Gala Noworoczna. Niestety, tym razem bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie jednak transmitowane on-line na na kanale You-Tube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz w TV Toruń. Na scenie wystąpi oczywiście Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

W Sylwestra w godz. 15.00-19.00 oraz w Nowy Rok w godz. 15.30-23.00 w przestrzeni miejskiej wyświetlane będą także życzenia noworoczne. Pojawią się one na gmachu Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego oraz na budynku CKK Jordanki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *