Place zabaw w Toruniu. Rodzice zdecydują, co należy w nich zmienić

Box2 Wiadomości

Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie funkcjonowania miejskich placów zabaw. Będą one przebiegać dwuetapowo. Najpierw rodzicie będą mogli wypełnić ankietę oraz przesłać swoje uwagi, a następnie zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty design thinking.

Najchętniej odwiedzane place zabaw w Toruniu to Piernikowe Miasteczko, kompleks zabawowy w parku na Bydgoskim Przedmieściu oraz place na Barbarce i w Ogrodzie Muzyków. Takich miejsc w Toruniu jest jednak znacznie więcej, a każdego roku pojawiają się kolejne. Do wielu z nich rodzice mają jednak zastrzeżenia – teraz mogą się nimi podzielić z urzędnikami. Właśnie wystartowały konsultacje społeczne na temat funkcjonowania miejskich placów zabaw. Rodzice mogą wypełnić anonimową, elektroniczną ankietę, a także przesłać swoje uwagi i spostrzeżenia, dotyczące miejskich placów zabaw, na adres e-mail: konsultacje@um.torun.pl. Termin nadsyłania uwag upływa 30 września 2021 r. Wypełniając ankietę lub nadsyłając uwagi, rodzice będą mogli odpowiedzieć na pytanie, co zmienić/poprawić, aby miejsce place zabaw lepiej funkcjonowały.

Drugim etapem konsultacji będą warsztaty design thinking, zaplanowane na wrzesień 2021 r. Będzie na nich można przedstawić swoje pomysły, dotyczące rozwiązań funkcjonowania miejskich placów zabaw w Toruniu.

Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *