Plaża przy Zamku Dybów już w przyszłym roku

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński UMT

W ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 rok mieszkańcy wystąpili z inicjatywą przywrócenia plaży miejskiej na lewobrzeżu Torunia. Pomysł spotkał się z aprobatą i planowano, że nowy teren rekreacyjny zostanie oddany do użytku już wiosną tego roku. Niestety, proces uzyskiwania pozwoleń administracyjnych przedłużył się i na koniec inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Co zrobiono do tej pory?

Przywracanie plaży przy Zamku Dybów to projekt realizowany pod nazwą “Budowa terenów rekreacyjnych w Toruniu – Przywróćmy plażę nad Wisłą”. Wykonania zadania podjął się Zakład Usług Ślusarsko-Spawalniczych i Transportowych Mirosław Szok. Teren o długości 200 metrów i szerokości 40 metrów został już uporządkowany. Nawieziono piasek i przygotowano boisko do gry w piłkę plażową. To jednak nie koniec prac.

Wiosną przy sprzyjających warunkach pogodowych zostaną zainstalowane elementy małej architektury. Możemy spodziewać się m.in. przebieralni, wiat, toalet mobilnych i ławek. Na plaże będzie można przyjechać na rowerach, ponieważ zaplanowano umieścić stojaki na rowery. W planach jest także plac zabaw i mobilne kino. Dużą atrakcją okaże się pływający pomost. Teren będzie strzeżony przez co najmniej dwóch ratowników WOPR.

Fundacja “Zamek Dybów i Gród Nieszawa” planuje także wystąpić o dofinansowanie na organizację w tym miejscu zbaw i animacji dla najmłodszych. Plaża przy Zamku Dybów będzie kosztować budżet miasta 270 tysięcy złotych. Planowo ma zostać oddana do użytku wiosną 2020 roku. Ruchome elementy wyposażenia mają zostać zainstalowanie maksymalnie do 15 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *