Policja z Torunia apeluje: Widzisz osobę bezdomną? Reaguj!

112 Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Toruńscy funkcjonariusze przypominają, aby nie zapominać zimą o osobach bezdomnych. Minusowe temperatury stanowią zagrożenie ich zdrowia i życia. “Nie bądźmy obojętni i reagujmy. Jeden telefon może uratować komuś życie”, apelują policjanci.

Osoby bezdomne, samotne, często w podeszłym wieku, są szczególnie narażone na działanie niskich temperatur i wychłodzenie organizmu. Policjanci i strażnicy miejscy z Torunia co roku przeprowadzają kontrole miejsc przebywania bezdomnych i sprawdzają, czy nie potrzebują oni pomocy. Informują także o placówkach, w których bezdomni mogą uzyskać schronienie i ciepły posiłek. Toruńscy policjanci apelują także do mieszkańców, aby sygnalizowali na numer alarmowy, jeśli zauważą bezdomnych np. w okolicach dworców, śmietników, na ławkach czy klatkach schodowych.

Nie bądźmy obojętni na los innych i nie przechodźmy bez reakcji obok ludzkiego nieszczęścia. Jeden telefon umożliwi udzielenie profesjonalnej pomocy, a przede wszystkim pozwoli uratować komuś życie – podkreślają funkcjonariusze KMP Toruń.

W Toruniu pomoc bezdomnym świadczą trzy placówki. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn na ul. Skłodowskiej-Curie, Schronisko dla Osób Bezdomnych Stowarzyszenia MONAR przy ul. Dybowskiej oraz Dział Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego na ul. Skłodowskiej- Curie.

Materiał: Urząd Miasta Torunia

Tagged

1 thought on “Policja z Torunia apeluje: Widzisz osobę bezdomną? Reaguj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *