Poniedziałek to dzień spotkań – jutro prezydent w Kaszczorku, a na Chełmińskim- rada

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Jutro mieszkańcy Kaszczorka będą mogli porozmawiać “oko w oko” z urzędnikiem i omówić sprawę przy spotkaniach przy stolikach. A na Chełmińskim spotykać się będzie Rada Okręgu.

W poniedziałek od godziny 17.00 w Kaszczorku w Gospodarstwie Państwa Ciuruś (ul. Wieżowa 1/5) będą czekali na mieszkańców: Rada Seniorów, Wydział Gospodarki Komunalnej, Straż Miejska, Miejski Zarząd Dróg, Wydział Środowiska i Zieleni. Będzie też stolik dla zainteresowanych przekształceniem użytkowania wieczystego we własność. O godzinie 18.00 rozpoczną się prezentacje, następnie po około godzinie – spotkanie właściwe z prezydentem, czyli dyskusja. Warto o tym wiedzieć, ponieważ już od 2018 roku prezydenta nie można spotkać przy stolikach merytorycznych.

Z kolei na Chełmińskim spotykać się będzie Rada Okręgu. Spotkanie rozpocznie się o 18.30 w szkole przy Żwirki i Wigury 49 (wejście od ulicy Mohna!). Tym razem spotkanie będzie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, akcji “Drugie życie choinki” oraz nowym zasadom budżetu zwanego dotąd partycypacyjnym, a teraz obywatelskim. Przyzwyczailiśmy się już, że w marcu zbierane są wnioski do budżetu. Tym razem harmonogram ma wyglądać zupełnie inaczej. Przewiduje on miesiąc od ogłoszenia do zakończenia zbierania wniosków oraz trzy na ich opiniowanie. Tak długa procedura może spowodować, że jeśli procedura budżetu obywatelskiego nie zostanie szybko rozpoczęta, wnioski nie zdążą zmieścić się do uchwały budżetowej miasta na 2020 rok… Czas na przygotowania!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *