Pożar w znanej restauracji! Ogień objął całą kamienicę

112 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Ponad 4 godziny trwało gaszenie pożaru, który wybuchł dziś w nocy w znanej restauracji przy ul. Szosa Chełmińska. Ogień pojawił się chwilę przed godz. 2.00 w nocy.

– Zgłoszenie dostaliśmy o 1.58 – informuje bryg. Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – O pożarze najpierw poinformowana została firma ochroniarska, ponieważ zadziałał system antywłamaniony. W akcji udział brało 36 strażaków z 11 zastępów.

Ogień objął przede wszystkim pomieszczenia restauracyjne oraz zaplecze kuchenne. Żywioł prawdopodobnie przemieszczał się ze środka na zewnątrz lokalu. Spaleniu uległ także znajdujący się przed budynkiem drewniany ogródek. To właśnie przez tę konstrukcję ogień przeniósł się na wyższe kondygnacje kamienicy. Zniszczeniu uległ znajdujący się nad restauracją salon SPA, a także mieszkanie z III piętra. Szczęśliwie ominął piętro II.

Nocą w kamienicy przebywało 8 osób, w tym 3-miesięczne dziecko. Samodzielnie pomieszczenia opuściło 3 z nich, a 5 wyprowadzili strażacy. Mieszkańcy schronienie znaleźli w podstawionym przez MZK autobusie.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na 800 tys. zł. Dochodzenie w sprawie określenia przyczyny pojawienia się ognia prowadzi policja.