Razem dla Jaru. Mieszkańcy Torunia posadzili dziesiątki nowych drzew [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UM Toruń

W sobotę mieszkańcy Torunia wzięli udział w akcji „Sadzimy las na Jarze”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Nadleśnictwo Toruń i rozgłośnię Radio Gra.

– Dużo milej mieszka się w miejscu, gdzie wokół jest dużo drzew i zieleni – mówili torunianie, którzy tłumnie przyjechali na osiedle.

W akcji udział wzięli także przedstawiciele władz miasta, m.in. zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz, radni, sportowcy i ludzie kultury. Dla najmłodszych serwowana była wata cukrowa, a funkcjonariusze straży miejskiej przygotowali m.in. pokaz tresury psa.

4 thoughts on “Razem dla Jaru. Mieszkańcy Torunia posadzili dziesiątki nowych drzew [ZDJĘCIA]

  1. A to ci paradoks!Mieszkańcy sadzą tysiące drzew na Jarze w czasie, kiedy z inicjatywy władz miasta w miejscu planowanego parku na tym samym osiedlu wycina się dziesiątki okazałych drzew.Wniosek?Władze chyba żle odczytują potrzeby Torunian,którzy wolą w pobliżu swoich mieszkań naturalny las od ławeczek,huśtawek i alejek a może jeszcze plastykowych zjeżdżalni!Taka infrastruktura jest przy każdym budynku więc nie potrzeba jej w lesie!Może jeszcze jest czas zrobić krok w tył?

    1. W samo sedno!!! Tylko debil będzie myślał że jak posadzi drzewo, to w swoim życiu odpocznie pod jego cieniem… Takie okazałe drzewa i to iglaste zostały zdewastowane i wycięte, a nasadzenia przy tej suszy raczej się nie przyjmą.. Użyłbym ostrzejszych słów w opisie poczynań władz miasta ..ale… już pozamiatane.

  2. To było sadzone akurat nie tam gdzie wycinają. Na Jarze wycieli mnóstwo zdrowych dużych drzew. Urząd nie brał pod uwagę tych ścieżek, które są wydeptane tylko ustanowił swoje, a że tam drzewa rosną to nie ważne !!! Teraz to już za późno, bo drzew już nie ma !!!! A przecież jest to element walki za smogiem, którego na wrzosach jest dużo. Co to za pomysł w lesie robić na siłę, mimo sprzeciwu mieszkańców !!!! wydumane ścieżki, piłkarzyki itp. Za chwilę będzie to zdewastowane przez pijaczków, którzy chętnie będą korzystać z udogodnień. Chcieliśmy naturalny las, nie miało być wycięte żadne drzewo, a co jest ?
    Po co te KONSULTACJE ???

    1. Chlorki różnej maści już goszczą się przy stawie komendanta, palą ogniska i śmiecą na potęgę. O drzewach i to iglastych już nie wspomnę – bo z tej bezsilności – na głupotę władz miasta – brak słów. Decydując się na zamieszkanie na Jarze głównym atutem był właśnie teren zielony. Za chwilę będzie tramwaj , mnóstwo parkingów, wydumane betonowe “amfiteatry” … Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *