“Razem możemy więcej” – fundusz na rzecz walki z koronawirusem

Wiadomości Województwo box
fot. Pixabay

Zwalczanie koronawirusa i skutków trwającej epidemii to główny cel funduszu powstałego z inicjatywy marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Do “Razem możemy więcej” dołączyć może każdy – zarówno firmy, jak i prywatni darczyńcy.

Duży wpływ na decyzję o utworzeniu funduszu miała właśnie gotowość firm z terenu województwa do przeznaczenia funduszy na zwalczanie epidemii. Dzięki inicjatywie możliwe będzie wsparcie dla otaczających codzienną opieką nasze zdrowie i życie, zajmują się pomocą seniorom i osobom niepełnosprawnym oraz dla tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku wprowadzonego stanu epidemii.

– Maski, rękawiczki, fartuchy, kombinezony ochronne – tych rzeczy zużywa się teraz bardzo dużo. Stąd idea zbiórki. To gest w stronę osób, które codziennie spotykają się z zagrożeniem związanym z epidemią Covid-19. Samorząd województwa zdaje  sobie sprawę, że sytuacja będzie się dynamicznie zmieniać i wkrótce będziemy się musieli zmierzyć z wieloma problemami, których dziś nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić. Dlatego listę beneficjentów i  katalog potrzeb, które postaramy się zaspokoić, będziemy elastycznie dostosowywać do sytuacji – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Fundusz „Razem możemy więcej”, stworzony został we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Samorządowym Salutaris. Chcący dołączyć się do akcji mogą dokonywać wpłat na nr konta 16 1020 5011 0000 9502 0319 0386, w tytule przelewu wpisując: Razem możemy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *